AAI-POLSKA AIKIDO English

Kenshusei

PROGRAM KENSHUSEI

ZNACZENIE
Słowo Kenshusei składa się z trzech znaków: Ken - wyostrzać, odkryć, odkrywać, studiować, Shu - opanować do mistrzostwa, naprawić, poprawić, Sei - życie, egzystencja, student. Te trzy znaki razem można przeczytać jako "studenta, który studiuje sztukę w celu osiągnięcia mistrzostwa", a więc kogoś, kto się rozwija poprzez zaangażowanie w trening i ciągły trud nauki.

CEL
Program Kenshusei powstał z myślą o pasjonatach Aikido, którzy chcą poświęcić więcej czasu na studiowanie Sztuki i pełniejsze jej poznanie. Dzięki programowi adepci będą mogli spróbować intensywnego, codziennego treningu sztuk walki, połączonego z codzienną dyscypliną ciała i umysłu. Celem programu jest nauczenie się i zrozumienie Shoshin, Mushin i Zanshin, a więc nauczenie się pilności, otwartości, szczerości, opanowania oraz kontroli swojego otoczenia i czujności. Uczestnik programu Kenshusei ma okazję przez czas trwania programu żyć swoją pasją - Aikido.

STRUKTURA
Program Kenshusei zapewnia codzienny, intensywny trening pod okiem certyfikowanych instruktorów AAI-Polska. Dzięki codziennej praktyce oraz nastawieniu reszty dnia pod kątem treningu uczestnik poznaje zastosowania Aikido w życiu codziennym, zgłębia sztukę w pełniejszy sposób oraz staje się ona poniekąd częścią jego życia. Codzienny trening składa się z zajęć Aikido, różnych form aktywności i zajęć rekreacyjnych, w skład których wchodzą:

  • Codzienny trening medytacji
  • Codzienny trening z bronią japońską
  • Zajęcia Aikido zgodnie z rozkładem zajęć Programu Kenshuseiaikikai
Copyright © - 2008 by AAI-Polska, designed by DesCore.